Do Spolkovny na Divadlo kjógen

Srdečně zveme do Spolkovny na unikátní vystoupení Divadla kjógen, které se uskuteční v pátek 1.12. v 19:00. Proč unikátní? Kjógeny jsou tradiční japonská divadelní představení prezentující krátký komický příběh. Historicky se vkládaly jako odlehčující mezihry do vážných obřadních her divadla Nó. Zatímco Nó představuje vážnou divadelní formu, kjógen je divadelní groteska, u které se určitě nebudete nudit.

Původně brněnské Divadlo kjógen je svým způsobem světově unikátní. Vychází z dlouhodobé spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, díky níž je v průběhu pravidelně pořádaných dílen pod vedením japonského mistra nastudována vždy další nová hra v češtině. Divadlo kjógen tak přenáší autentické japonské divadlo hrané v reálných japonských kostýmech do českého prostředí způsobem, kterému každý český divák snadno porozumí. Uvidíte, že Japonsko nám geograficky tak vzdálené, je ve svých příbězích českému prostředí docela blízké.

Protože je počet míst ve Spolkovně omezený, rezervujte si místo mailem na adrese: info@crhovskachasa.cz. Diváci s rezervací budou mít zajištěn přednostní vstup do sálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *