Beseda s hejtmanem

Pozvali jsme pana hejtmana Olomouckého kraje Ing. Josefa Suchánka na besedu s občany do Crhova. A on naše pozvání přijal. Tak se podařilo uskutečnit historickou událost, první návštěvu hejtmana v Crhově.

Spolu se se sousedy jsme se na návštěvu připravili, sousedky napekly a připravily občerstvení, hasiči zametli v hasičárně, Karel přeleštil veterány. V doprovodu pana Jiřího Vogela, starosty města Štíty, pod které Crhov spadá, jsme prošli naší vesničkou a pochlubili se hejtmanovi tím, co jsme v minulých letech pomáhali budovat nebo vylepšovat. Nejvíce ho zaujala opravená crhovská kaple. Nová střecha a fasáda byla vidět už z dálky a pan hejtman si toho všimnul už při příjezdu.

Při společné procházce jsme navštívili i crhovské hřiště podívali se i na historická auta v soukromé sbírce. Nakonec jsme došli až do Spolkovny, kde se shromáždili další sousedé. Představili jsme panu hejtmanovi náš spolek a pak už začala beseda. Myslím, že všichni ocenili otevřenou diskuzi a mnohé možná překvapilo s jakými dluhy se olomoucký kraj potýká. Hlavním tématem byla kvalita místních silnic. Hejtman potvrdil, že se snaží stav komunikací zlepšovat, ale celkový dluh na tomto majetku je tak velký, že bude trvat hodně let, než se ho podaří umazat. Snad alespoň dojde k tomu, že se přesune část prostředků na opravy státních silnic do rozpočtu kraje, který bude moct lépe spravovat mnohem více zanedbané silnice místní. Probrali jsme i další záležitosti, na které má vliv krajský úřad, jako je například odborné vzdělávání.

Na konci oficiální části programu jsme panu hejtmanovi předali diplom s udělením čestného členství v našem spolku a s právem užívat titul Crhovský chasník. Bylo to moc příjemné setkání a velmi si této návštěvy vážíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *