Letní táborák v Crhově

Letošní táborák v Crhově se vydařil! Tolik na úvod. Je otázkou, zda si tradiční táborák na začátku prázdnin už získal pevné místo v kalendáři pravidelných návštěvníků a vzbudil zájem nových účastníků, nebo zda uvolnění po covidovém půstu přirozeně vede k potřebě sousedů i přespolních se setkávat a družit. Asi to bude od obojího trochu. Výsledkem byla patrně rekordní účast. Pravdou je, že nám všechno hrálo do karet. Především počasí bylo velmi příjemné a lákalo k večernímu posezení.

Crhovská chasa tradičně připravila program pro děti, tentokrát s tematikou indiánského příběhu slavných Apačů. Zájemci si mohli vyrobit vlastní výtvory z hlíny na hrnčířském kruhu. A bylo až s podivem kolik mladých sportovců se rozhodlo pro spontánní fotbalové utkání. Stačilo na hřiště postavit branky a poskytnout míč.

Obřad zapálení táborového ohně tentokrát obstaral samotný Cyril (nebo to byl Metoděj?). V každém případě druhý ze svaté dvojice byl na cestě do Crhova zdržen léčbou následků covidu a zapálení ohně se nezúčastnil. Pak už táborový oheň plál do postupně nastupující noci a kolem něj se shromáždili crhovští sousedé i přespolní. Došlo i na zpěv písní.

Bohužel fotodokumentace letošní akce je slabá. Je to způsobeno jednak tím, že nehoda vyřadila z provozu fotoaparát, a také tím, že fotograf byl zcela zaměstnán snahou zajistit dostatečný přísun piva návštěvníkům navzdory neobvyklé pěnivosti tohoto nápoje. Naštěstí alespoň pár fotek z indiánské stezky bylo zachyceno mobilem Evy Pecháčkové. Děkujeme a uvítáme fotografie i dalších účastníků a rádi je zveřejníme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *