Noc kostelů v Crhově

V loňském roce se to ještě nepovedlo. O to víc jsme se těšili letos na akci Noc kostelů, do které přihlásila štítecká farnost kapli Cyrila a Metoděje v Crhově. Program připravený farníky sestával ze tří hlavních částí. Začátek byl věnován dětem, které mohly poznávat kapli, plnit úkoly a získat sladkou odměnu.

Ve druhé části vystoupil host Miroslav Kobza známý svými pořady zejména ze Šumperska vysílanými stanicí Český rozhlas Olomouc. Miroslav má k Crhovu osobní vztah, protože právě zde má své kořeny část jeho rodiny. Zajímavě vyprávěl o historii vzdálené i blízké, často přímo prožité jeho rodiči a prarodiči. K tomu zpíval písničky doprovázené hrou na kytary.

Třetí část byla troufám si napsat nejmagičtější. Po setmění se otevřelo okno ve zvonici crhovské kaple a přímo z tohoto prostoru zahráli na dechové nástroje tři hudebníci – trubači. Troubení se se rozléhalo do okolí Crhova a spolu se soumrakem vytvářelo neopakovatelnou atmosféru.

Po celou dobu akce byla samozřejmě přístupná celá crhovská kaple. Návštěvníci si mohli prohlédnout nejen prostory, ale i vystavené ornáty a staré fotografie z Crhova. Farníky pozdravil i pan farář Jacek Piotr Brończyk.

Občerstvení a výborné koláče připravily sousedky z Crhova. Děkujeme všem, kdo tuto skvělou akci připravili, a rádi jsme i za Crhovskou chasu pomohli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *