Masopustní průvod v Crhově

Letos opět oficiálně prošel Crhovem masopustní průvod. Věřili jsme, že to vyjde, a vyšlo to. Jen to nebylo tak snadné, jak jsme si mysleli. Bohužel osud několikrát zasáhl do masopustních příprav. Jednak v rovině osobní, kdy jsme se těsně před masopustem rozloučili s naším dobrým sousedem Jaroslavem Šulou. Dále také v rovině doslova globální v okamžiku kdy Putinova armáda vtrhla na Ukrajinu a my jsme se tak ocitli prakticky na okraji válečného pole. Nálada dříve radostná se proměnila a zdálo se, že není vhodný čas na masopustní rozpustilosti. Ale k čemu by nám bylo sedět doma a užírat se neveselými myšlenkami? Takže masopust zvítězil a my, kteří jsme u toho byli, nelitujeme.

Hodně nás povzbudili a dobrou náladu zajistili tři muzikanti, kteří přijeli až z Olomouce. Harmonika, kytara a saxofon. Zvyklí na roviny Hané a také už trochu v letech zvládli s námi projít celým Crhovem. A že to byla docela fuška! Crhovští sousedé byli připravení a tak průvod čekala celá řada zastávek spojených s tradičním občerstvením. Hudba hrála, medvěd provedl v tanci každou hospodyni a kobyla byla zase na prodej.

Teprve ve tři hodiny odpoledne došel průvod až na dolní konec a mohl se rozejít. Odpočinek nebyl dlouhý, protože už v šest hodin večer jsme se všichni zase sešli ve Spolkovně. Ale o masopustní zábavě, pohřbívání basy a tradiční tombole se víc dozvíte v dalším příspěvku. zatím se můžete podívat na galerii fotografií z průvodu.

1 komentář u „Masopustní průvod v Crhově

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *